Members

En

The Academy is a society of outstanding scientists, artists and business leaders. Members of the Academy are appointed for life and join one of four Classes: Natural Sciences, Humanities, Arts and Technical Sciences. The members of the Academy frequently meet in the Palace of the Academies and discuss current developments in society from an interdisciplinary perspective. The Academy maintains ties with renowned experts who are elected as foreign members. It is not possible to apply for membership of the Academy. New members are elected after nomination by three patrons within the Academy.

Roland Coryn
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 1993
Summary:
Werkzaam als altviolist, dirigent maar vooral als componist van koor-, kamer- en orkestmuziek.
Activity:
Leraar viool-altviool en piano Muziekacademies te Harelbeke en Izegem (1957-77); Muziekconservatorium Oostende; (1977-79), directeur Stedelijke Muziekacademie P. Benoit Harelbeke (1979-96); directeur. leraar a.i. kamermuziek (1973-74), harmonie (1974-76), contrapunt en fuga (1977-79), leraar dirigent Nieuw Conservatoriumensemble Gent (tot 1993).Docent compositie (1979-96) Koninklijk Muziekconservatorium Gent
Awards:
Laureaat Tenutowedstrijd (1973), Jef Van Hoofprijs (1974), beurs ministerie voor Nederlandse Cultuur (1979), Koopalprijs voor kamermuziekwerk (1986), Visser-Neerlandiaprijs (1999).
Honorary titles:

Grootofficier in de Leopoldsorde.

 

Roland Coryn
Arts
Herman Cousy
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2002
Discipline: Law
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Rechtsgeleerdheid (KU Leuven)
Summary:
Rechtsgeleerde in het gebied van het verzekeringsrecht (privaatrecht en regulering), het handelsrecht (voornamelijk het insolventierecht) en het recht van de overmatige daad.
Activity:
Docent (1976), gewoon hoogleraar (1982) KU Leuven; directeur Centrum Verzekeringswetenschap (CRIS); assessor Afdeling Wetgeving Raad van State; lid Raad van Toezicht CBFA; ereadvocaat.
Training:
Dr. Rechten (1969), lic. Notariaat (1969), kand. Economische Wetenschappen, Master of Comparative Law (1970) universiteit Chicago, dr. Rechtsgeleerdheid (1975).
Discipline:
recht
Membership:
Lid Conseil de Présidence AIDA, European Institute of Insurance Law (Stockholm), Academia Europea, Académie Internationale de Droit Comparé; erelid Vereniging voor Verzekeringsjuristen.
Herman Cousy
Humanities
Law
Annie Cuyt
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Exact sciences
Applied mathematics
Affiliation: Verbonden met het Department of Mathematics and Computer Science (UAntwerpen)
Summary:
Kandidaat - Licenciaat - Doctoraat - Aggregaat Hoger Onderwijs Wiskunde
Activity:

Lifetime member van AMS (American Mathematical Society), SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics), ACM (Association for Computing Machinery)

Training:
Universiteit Antwerpen
Discipline:
Wiskundige, Universiteit Antwerpen
Annie Cuyt
Natural Sciences
Exact sciences, Applied mathematics
Rafaël D'Haene
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 1993
Summary:
Componist van vaak en door gereputeerde uitvoerders gespeeld werk, een traditioneel schoonheids­ideaal in Beethoveniaanse traditie nastrevend.
Activity:
Docent geschreven harmonie, contrapunt, fuga (1972) Koninklijk Muziekconservatorium Brussel; muziekanalyse, compositie (1985) Muziekkapel Koningin Elisabeth.
Training:
Studies Stedelijk Muziekconservatorium Kortrijk, Koninklijk Muziekconservatorium Brussel, École normale de Musique (1968) Parijs, Muziekkapel Koningin Elisabeth (1969-71) Argenteuil.
Awards:
Buffin de Chosalprijs (1967), compositieprijs van de provincie West-Vlaanderen voor instrumentale muziek (1969), Tenutoprijs (1972), 1ste laureaat van de Oscar Esplawedstrijd (1972), Lili Boulangerprijs (1977), Eugène Baieprijs (1980), Koopal­prijs (1981), Gebroeders Darcheprijs (1985), SABAM-prijs (1989).
Rafaël D'Haene
Arts
William D'Haeseleer
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2006
Affiliation: Verbonden met het Departement Werktuigkunde (KU Leuven)
Summary:
Energiebeheer & rationeel energiegebruik, kernenergie, nieuwe energietechnieken, energiesystemen, energie & milieu en energiebeleid, nucleair technisch ingenieur bij Tractebel (1994-1996).
Activity:
Deeltijds hoofddocent (1989), gewoon hoogleraar (1996), hoofd van de afdeling Toegepaste Mechanica en Energieconversie KU Leuven.
Training:
Burgerlijk werktuigkundig-elektrotechnisch ingenieur (1980), burgerlijk ir. Kernwetenschappen (1982) KU Leuven; MSc. Electrical Engineering (1983), Ph.D. Electrical Engineering (1983) universiteit Wisconsin, Madison.
Chairs:
Fulbright Grantee (1982-83); Euratom Fellow (1988-1990).
Membership:
Voorzitter European Energy Institute, Commissie ENERGY 2030, afdeling Energie van de KVIV, raad van bestuur Cogen-Vlaanderen; lid Belgische AMPERE Commissie, Adviescomité Energie van de Europese Commissie; president Belgian Nuclear higher Education Network (BNEN).
William D'Haeseleer
Technical Sciences
Veerle Darras
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2014
Affiliation: Verbonden met de Research group of comparative endocrinology
Activity:
gewoon hoogleraar dierenfysiologie, endocrinologie
Training:
Veerle Darras
Natural Sciences
Kristin Davidse
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Linguistics
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Letteren (KU Leuven)
Summary:
Engelse taalkundige
Training:
Katholieke Universiteit Leuven
Discipline:
engelse taalkunde
Kristin Davidse
Humanities
Linguistics
Werner De Bondt
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2003
Discipline: Construction, architecture
Affiliation: Verbonden met BVBA Atelier De Bondt
Summary:
Architect, theaterbouwer, publicist, interieurontwerper. Kenmerkend voor zijn werken is de formele zuiverheid en een boeiende inwendige ruimtestructuur, o.m. verbouw en nieuwbouw van het muziektheater Ancienne Belgique te Brussel (1979-1996), bouw Cultureel Centrum t Blikveld te Bonheiden.
Activity:
stage bij Marc Dessauvage (1966-1969). Ontwerper en docent Studio Herman Teirlinck (1970-1986); hoofd afdeling Theatervormgeving Jan van Eyck Academie Maastricht; zelfstandig architect (1970) Antwerpen.
Training:
Opleiding architectuur (1966) NHIBS
Awards:
Prijs Vlaamse Gemeenschap (1990), deelname Quadriënnale Praag (1979, 1983, 1987), 1ste prijs architectuurwedstrijd Bloso-domein Hofstade, 2de laureaat architectuurwedstrijd nieuw gerechtsgebouw Antwerpen.
Werner De Bondt
Arts
Construction, architecture
Paul De Bruycker
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2012
Affiliation: CEO van Indaver NV
Summary:
CEO INDAVER NV. Expert in afvalwetgeving en afvalbeheer met bijzondere aandacht voor het uitbaten van gespecialiseerde afvalverwerkingsinstallaties en het beheren van intelligente beheerssystemen.
Discipline:
CEO INDAVER NV
Membership:
Vice president CEWEP, Voorzitter Council for Strategic Advice FBW UGent, Vice president Haz waste working group ISWA, lid KVIV,...
Paul De Bruycker
Technical Sciences
Siegfried De Buck
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2009
Summary:
Juweelontwerper, edelsmid, designer en hedendaags kunstenaar. Combinatie van goud, zilver en edelstenen met onedele metalen zoals rubber, plexi of olifantenhaar. Tentoonstellingen in Europa, Japan en de Verenigde Staten.
Activity:
Docent (1986) Campus Sint-Lucas Antwerpen; gastdocent (1986 en 2000) universiteit Québec Montréal, (1997) universiteit Sheffield; masterclass (2003) Royal College of Art, Londen.
Training:
Studies École des Métiers dArts de Maredsous en École des Arts Décoratifs de Strasbourg.
Awards:
Laureaat Provinciale prijs voor Kunstambachten (1978), onderscheiding De Beers (1983), onderscheiding Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap (1983), Felix De Boeckprijs (1993), Henry Van De Velde prijs (2009).
Honorary titles:
Grootofficier in de Kroonorde
Siegfried De Buck
Arts
Marc De Clercq
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2010
Title: Em. prof.
Discipline: Economics
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Economie en Bedrijfskunde
Summary:
econoom
Activity:
Gewoon hoogleraar aan de Universiteit Gent
Marc De Clercq
Humanities
Economics
Herman De Dijn
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 1997
Title: Em. prof.
Discipline: Philosophy
Affiliation: Verbonden met het Hoger Instituut voor Wijsbegeerte (KU Leuven)
Summary:
Filosoof met aandacht voor de grondslagen en waarden van de hedendaagse cultuur. Internationaal gereputeerd kenner van Spinoza.
Activity:
Docent (1973), hoogleraar (1977), gewoon hoogleraar (1979), vice-rector (1995-2000) KU Leuven.
Training:
Dr. Wijsbegeerte (1971), postdoctoraal onderzoek (1971-73) universiteit Cambridge.
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde.
Chairs:
Francquileerstoel Louvain-la-Neuve (2001), fellow VLAC (2005), Spinoza Chair Universiteit Amsterdam (2007), Erasmus lectureship Harvard (2009).
Membership:
Lid International Philosophical Association Het Spinozahuis, Association des Amis de Spinoza, The Hume Society.
Herman De Dijn
Humanities
Philosophy
Steven De Feyter
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2014
Affiliation: Verbonden met het Departement Chemie (KU Leuven)
Activity:
gewoon hoogleraar nanochemie
Training:
Steven De Feyter
Natural Sciences
Paul De Grauwe
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2004
Title: Prof. dr.
Discipline: Economics
Affiliation: Associated with the London School of Economics
Summary:
Wereldwijd erkende autoriteit inzake Europese economische en monetaire integratie, auteur van het standaardwerk Economics of Monetary Union.
Activity:
Assistent (1969), docent (1974), gewoon hoogleraar KU Leuven; lid Kamer van Volksvertegenwoordigers (1995-1999) en Senaat (1991-1995 en 1999-2003).
Training:
Lic. Economie (1969), Ph.D. Politieke Economie (1973) universiteit John Hopkins, Baltimore.
Awards:
Prize of the European Communities (1976), Amex Bank Review Award (1990).
Honorary doctorate:
Dr. h.c. universiteit Sankt Gallen (1999), Turku School of Economics and Business Administration (2000), universiteit Genua (2004).
Chairs:
Francquileerstoel ULB (1988) en UGent (1991).
Paul De Grauwe
Humanities
Economics
Krista De Jonge
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2001
Affiliation: Verbonden met het Departement Architectuur (KU Leuven)
Summary:
Specialiste in architectuurgeschiedenis van de Late Middeleeuwen en de Nieuwe Tijd.
Activity:
Hoofddocent (1988), hoogleraar (1996), gewoon hoogleraar (2001) KU Leuven; bestuurder Academia Belgica, Rome.
Training:
Burgerlijk ingenieur-architect (1982), Diplôme dÉtudes Approfondies, Histoire et Civilisations (1983) universiteit François Rabelais Tours (France), dr. Toegepaste Wetenschappen/Architectuur (1987).
Membership:
Lid Koninklijke Academie voor Oudheidkunde van België, Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond, Historians of Netherlandish Art, The Society for Court Studies, Centre Européen dÈtudes Bourguignonnes, Society for 16th-century Studies, Renaissance Society of America, Society of Architectural Historians, ICOMOS, Amici del CISAP, Koninklijke Commissie voor Monumenten en Landschappen van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, adviescommissie Civiele Techniek en Architectuur FWO-Vlaanderen.
Krista De Jonge
Arts
Anne Teresa De Keersmaeker
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 1998
Summary:
Choreografe, danseres, artistieke leidster moderne balletgroep ROSAS met interna­tionaal gerenommeerde en bekroonde creaties.
Activity:
Oprichtster gezelschap ROSAS (1983), huisgezelschap van De Munt sinds 1992; oprichtster internationale school voor hedendaagse dans P.A.R.T.S. Performing Arts Research and Training Studios (1995); mentor The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative (2007).
Training:
Opleiding dans, muziek en toneelspel aan MUDRA (1980) geleid door choreograaf Maurice Béjart; dansopleiding (1981) Tish School of the Arts (New York).
Awards:
The Bessie Award (1988, Rosas danst Rosas), Dance Award voor Beste Buitenlandse Productie in Japan (1989, Mikrokosmos), Solo DOro (Italië) en Grand Prix Vidéo Danse te Sète (1989, Hoppla!), London Dance and Performances Award (1989, Stella), Dance Screen Award (1992, Rosa en 1994, Achterland), Eugène Baieprijs (1996) Provinciebestuur Antwerpen, Grand Prix International Vidéo Dance (1997, Rosas danst Rosas).
Honorary titles:
Commandeur in de orde van Kunst en Letteren (Frankrijk).
Honorary doctorate:
Dr. h.c. VUB.
Anne Teresa De Keersmaeker
Arts
Carl De Keyzer
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2011
Summary:
fotograaf
Discipline:
fotograaf
Carl De Keyzer
Arts
Norbert De Kimpe
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2003
Title: Prof. dr. ir.
Discipline: Organic chemistry
Affiliation: Verbonden met de Vakgroep Duurzame organische chemie en technologie
Summary:
Ingenieur voor de scheikunde en de landbouwindustrieën, gespecialiseerd in de organische chemie en toegespitst op de isolatie, structuurbepaling en synthese van natuurproducten; de synthese van bioactieve verbindingen met belang voor de agrochemie en de farmaceutische chemie; de studie van aromacomponenten en schimmelmetabolieten.
Activity:

Onderzoeksleider (1984-1989), onderzoeksdirecteur (1989-1996) NFWO; hoofddocent (1996), hoogleraar (1999), gewoon hoogleraar (2005) UGent; gastprofessor universiteiten Helsinki, Siena, Butare, Sofia, Buenos Aires en Pretoria.

Lid Academia Scientiarum et Artium Europea (Salzburg); European Academy of Sciences and Arts (sinds 2008)

Training:
Dr. ir. Landbouwkundige Wetenschappen (1975) UGent; aggregaat Hoger Onderwijs (1985).
Awards:
- Dr. hon. causa Russian Academy of Sciences, Novosibirsk (Rusland) - Dr. hon. causa University of Szeged (Hongarije) - Medal of honour, Sofia University
Honorary titles:

Grootofficier in de kroonorde

Norbert De Kimpe
Natural Sciences
Organic chemistry
Hugo De Man
Class of Technical Sciences
Membership: Honorary Member
Since: 1990
Title: Em. prof.
Discipline: Computing technologies
Electrical technology
Summary:
Ingenieur, aan de spits van ontwerpmethoden van chips voor digitale signaalverwer­king.
Activity:
ESRO-NASA research fellow (1969-1971), bezoekend docent IC ontwerp (1975) universiteit California, Berkeley; gewoon hoogleraar (1978) KU Leuven; mede-oprichter en directeur onderzoeksgroep over VLSI ontwerp in IMEC (1984); Senior Research Fellow IMEC (1995).
Training:
Burgerlijk elektrotechnisch ingenieur (1964), dr. ir. (1968) KU Leuven.
Awards:
Alumniprijs Belgische Universitaire Stichting (1976), Technical Achievement Award of the IEEE Signal Processing Society (1999), Phil Kaufman Award of the Electronic Design Automation Consortium (1999), Golden Jubilee Medal of the IEEE Circuits and Systems Society (1999), Lifetime achievement awards voor European Design and Automation Association (EDAA) en voor the European Electronics Industry (2004), IEEE Donald O. Pederson Award in Solid State Circuits at the International Solid-State Circuits Conference (San Francisco) (2006), talrijke best paper en andere awards.
Honorary titles:
Officier in de Leopoldsorde (1985).
Membership:
Lid van het Institute of Electrical and Electronic Engineers.
Hugo De Man
Technical Sciences
Computing technologies, Electrical technology
Honorary Member
Martine De Mazière
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2011
Affiliation: Directeur-generaal ad interim van het Belgisch Instituut voor Ruimte-Aëronomie
Summary:
fysica
Activity:
Algemeen Directeur ad interim Belgisch Instituut voor Ruimte-Aëronomie
Training:
Discipline:
fysica, Algemeen Directeur ad interim Belgisch Instituut voor Ruimte-Aëronomie
Martine De Mazière
Natural Sciences