Members

En

The Academy is a society of outstanding scientists, artists and business leaders. Members of the Academy are appointed for life and join one of four Classes: Natural Sciences, Humanities, Arts and Technical Sciences. The members of the Academy frequently meet in the Palace of the Academies and discuss current developments in society from an interdisciplinary perspective. The Academy maintains ties with renowned experts who are elected as foreign members. It is not possible to apply for membership of the Academy. New members are elected after nomination by three patrons within the Academy.

Reinhart Ceulemans
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2009
Title: Prof.
Discipline: Biology
Plant and crop sciences
Affiliation: Verbonden met het Department of Biology (UAntwerpen)
Summary:

Ecologie; planten- en vegetatie-ecologie; global change; bio-energie; biogeochemische cycli; broeikasgassen; atmosfeer-biosfeer fluxen.

 

Activity:

Gewoon hoogleraar; directeur Onderzoeksexcellentiecentrum Planten- en Vegetatie-ecologie (1999); vice-voorzitter (2001), voorzitter (2004) departement Biologie; vice-decaan (2006) faculteit wetenschappen UA; gastprofessor Universiteit Washington (Seattle, USA), Universite de Paris-XI (Orsay, France), Universiteit

 

Training:

Dr. Wetenschappen, Biologie (1980); Postgraduaat Terrestrische Ecologie (1984); Hoger Aggregaat (1990) UIA.

 

Awards:
Scientific Achievement Award (1990) International Union of Forestry Research Organisations; International Biographical Centre Lifetime Achievement Award (2001, UK); Man of the Year Award (2001) American Biographical Institute (VS), Francqui­leerstoel (2006-2007) UCL; Corresponding Member Slovenian Academy of Sciences and Arts (Slovenia); Doctor Honoris Causa Mendel University of Brno (Tsjechie, 2010); Doctor Honoris Causa (Universite d' Orléans, France; 2012).
Honorary titles:
Doctor Honoris Causa Mendel University of Brno (Tsjechie) Doctor Honoris Cause Universite d'Orleans (France) Corresponding Member Slovenian Academy of Sciences and Arts (Slovenia)
Chairs:
Fulbright-Hays Grantee (1987-1988) University of Washington (VS), Advanced Research Grant (2009-2013) Europese Onder­zoeksraad, Methusalem-financiering (2007-2014) voor Vlaamse toponderzoekers.
Membership:
Voorzitter (2008) Life, Earth and Environmental Sciences permanent comité European Science Foundation; wetenschappelijk adviseur International Foundation for Science, Zweden; lid Nationaal Comité SCOPE-IGBP, Federale Raad voor Duurzame Ontwikkeling en voorzitter van de werkgroep biodiversiteit hiervan, raad van bestuur Canadian Carbon Program.
Reinhart Ceulemans
Natural Sciences
Biology, Plant and crop sciences
Willy Clarysse
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 1998
Title: Em. prof.
Discipline: Antiquity (until 500)
Affiliation: Lid van de onderzoeksgroep Oudheid van de Faculteit Letteren (KU Leuven)
Summary:
Papyroloog, demotisant en koptoloog, onderzoek aangaande de multiculturele maatschappij van laat-Faraonisch, Grieks-Romeins en Byzantijns Egypte.
Activity:
Buitengewoon docent (1979-1993), buitengewoon hoogleraar (1993), gewoon hoogleraar (2002), vice-decaan onderzoek Letteren (2004-07) KU Leuven; onderzoeksleider (1991-1995), onderzoeksdirecteur (1995) NFWO; gewoon hoogleraar (1997-2012); emeritus (2012)
Training:
Lic. Oriëntalistiek (1971), dr. Klassieke Filologie (1974) KU Leuven.
Awards:
Laureaat KAWLSK (1977), prijs der Alumni van de Universitaire Stichting (1982), prix Saintour Parijs (1996).
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde.
Discipline:
klassieke studies
Chairs:
Francquileerstoel VUB (1997), distinguished lecturer at the Center for the Tebtunis Papyri Berkeley (2004).
Willy Clarysse
Humanities
Antiquity (until 500)
Stijn Coninx
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2004
Honorary title: baron
Summary:
Regisseur van langspeelfilms o.a. Hector, Koko Flanel, Daens, Licht, Verder dan de maan; kortfilms, televisieprogrammas en theaterproducties.
Activity:
Hoogleraar (1993), artistiek directeur (1993-1995) RITS; docent (1993) INSAS Brussel.
Training:
RITS, Filmacademie Brussel (1980).
Awards:
Talrijke bekroningen waaronder een nominatie voor de Academy Award Oscars in de categorie Best Foreign Language Film voor de film Daens.
Membership:
Lid Academy of Motion Pictures Arts and Sciences, European Film Academy, raad van bestuur SABAM; voorzitter Vlaams Filminstituut; ondervoorzitter Koninklijk Belgisch Filmarchief en Filmmuseum te Brussel.
Stijn Coninx
Arts
August Coomans
Class of Natural Sciences
Membership: Honorary Member
Since: 1978
Discipline: Evolution
Summary:
Dierkundige, specialist in de morfologie en systematiek van invertebraten, in het bijzonder in de nematologie.
Activity:
Gewoon hoogleraar (1972), emeritus (2001) UGent; directeur-diensthoofd Laboratorium Morfologie en Systematiek der Dieren en Museum voor Dierkunde.
Training:
Dr. Dierkunde (1963).
Awards:
Laureaat reisbeurzenwedstrijd (1963), Medaille van Verdienste stad Gent.
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde, commandeur in de Kroonorde; grootofficier in de Leopoldsorde; Burgerlijke Medaille 1ste klasse; Burgerlijk Kruis 1ste klasse.
Membership:
Fellow en Honorary Member American Society of Nematologists; fellow en voorzitter (1992-96) European Society of Nematologists; ondervoorzitter Koninklijk Natuurwetenschappelijk Genootschap Dodonaea; gewezen ondervoorzitter en voorzitter van de Belgische Dierkundige Vereniging; gewezen lid Life and Environmental Sciences Committee, European Science Foundation.
August Coomans
Natural Sciences
Evolution
Honorary Member
Thomas Coomans de Brachène
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2011
Title: Prof. dr.
Discipline: Construction, architecture
Affiliation: Verbonden met het Departement Architectuur (KU Leuven)
Summary:

architectuurhistoricus, bouwhistoricus, monumentenzorger

 

Activity:
Hoogleraar KU Leuven, Departement Architectuur, en Raymond Lemaire International Centre for Conservation
Training:
PhD kunstwetenschappen en archeologie
Awards:
Laureaat van de Belgische Stichting Roeping / Vocatio, 1992
Discipline:
architectuur- en bouwhistoricus, hoofddocent Katholieke Universiteit Leuven
Thomas Coomans de Brachène
Arts
Construction, architecture
Roland Coryn
Class of the Arts
Membership: Honorary Member
Since: 1993
Summary:
Werkzaam als altviolist, dirigent maar vooral als componist van koor-, kamer- en orkestmuziek.
Activity:
Leraar viool-altviool en piano Muziekacademies te Harelbeke en Izegem (1957-77); Muziekconservatorium Oostende; (1977-79), directeur Stedelijke Muziekacademie P. Benoit Harelbeke (1979-96); directeur. leraar a.i. kamermuziek (1973-74), harmonie (1974-76), contrapunt en fuga (1977-79), leraar dirigent Nieuw Conservatoriumensemble Gent (tot 1993).Docent compositie (1979-96) Koninklijk Muziekconservatorium Gent
Awards:
Laureaat Tenutowedstrijd (1973), Jef Van Hoofprijs (1974), beurs ministerie voor Nederlandse Cultuur (1979), Koopalprijs voor kamermuziekwerk (1986), Visser-Neerlandiaprijs (1999).
Honorary titles:

Grootofficier in de Leopoldsorde.

 

Roland Coryn
Arts
Honorary Member
Herman Cousy
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2002
Discipline: Law
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Rechtsgeleerdheid (KU Leuven)
Summary:
Rechtsgeleerde in het gebied van het verzekeringsrecht (privaatrecht en regulering), het handelsrecht (voornamelijk het insolventierecht) en het recht van de overmatige daad.
Activity:
Docent (1976), gewoon hoogleraar (1982) KU Leuven; directeur Centrum Verzekeringswetenschap (CRIS); assessor Afdeling Wetgeving Raad van State; lid Raad van Toezicht CBFA; ereadvocaat.
Training:
Dr. Rechten (1969), lic. Notariaat (1969), kand. Economische Wetenschappen, Master of Comparative Law (1970) universiteit Chicago, dr. Rechtsgeleerdheid (1975).
Discipline:
recht
Membership:
Lid Conseil de Présidence AIDA, European Institute of Insurance Law (Stockholm), Academia Europea, Académie Internationale de Droit Comparé; erelid Vereniging voor Verzekeringsjuristen.
Herman Cousy
Humanities
Law
Annie Cuyt
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Exact sciences
Applied mathematics
Affiliation: Verbonden met het Department of Mathematics and Computer Science (UAntwerpen)
Summary:
Kandidaat - Licenciaat - Doctoraat - Aggregaat Hoger Onderwijs Wiskunde
Activity:

Lifetime member van AMS (American Mathematical Society), SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics), ACM (Association for Computing Machinery)

Training:
Universiteit Antwerpen
Discipline:
Wiskundige, Universiteit Antwerpen
Annie Cuyt
Natural Sciences
Exact sciences, Applied mathematics
Rafaël D'Haene
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 1993
Summary:
Componist van vaak en door gereputeerde uitvoerders gespeeld werk, een traditioneel schoonheids­ideaal in Beethoveniaanse traditie nastrevend.
Activity:
Docent geschreven harmonie, contrapunt, fuga (1972) Koninklijk Muziekconservatorium Brussel; muziekanalyse, compositie (1985) Muziekkapel Koningin Elisabeth.
Training:
Studies Stedelijk Muziekconservatorium Kortrijk, Koninklijk Muziekconservatorium Brussel, École normale de Musique (1968) Parijs, Muziekkapel Koningin Elisabeth (1969-71) Argenteuil.
Awards:
Buffin de Chosalprijs (1967), compositieprijs van de provincie West-Vlaanderen voor instrumentale muziek (1969), Tenutoprijs (1972), 1ste laureaat van de Oscar Esplawedstrijd (1972), Lili Boulangerprijs (1977), Eugène Baieprijs (1980), Koopal­prijs (1981), Gebroeders Darcheprijs (1985), SABAM-prijs (1989).
Rafaël D'Haene
Arts
William D'Haeseleer
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2006
Discipline: Energy technology
Affiliation: Verbonden met het Departement Werktuigkunde (KU Leuven)
Summary:
Energiebeheer & rationeel energiegebruik, kernenergie, nieuwe energietechnieken, energiesystemen, energie & milieu en energiebeleid, nucleair technisch ingenieur bij Tractebel (1994-1996).
Activity:
Deeltijds hoofddocent (1989), gewoon hoogleraar (1996), hoofd van de afdeling Toegepaste Mechanica en Energieconversie KU Leuven.
Training:
Burgerlijk werktuigkundig-elektrotechnisch ingenieur (1980), burgerlijk ir. Kernwetenschappen (1982) KU Leuven; MSc. Electrical Engineering (1983), Ph.D. Electrical Engineering (1983) universiteit Wisconsin, Madison.
Chairs:
Fulbright Grantee (1982-83); Euratom Fellow (1988-1990).
Membership:
Voorzitter European Energy Institute, Commissie ENERGY 2030, afdeling Energie van de KVIV, raad van bestuur Cogen-Vlaanderen; lid Belgische AMPERE Commissie, Adviescomité Energie van de Europese Commissie; president Belgian Nuclear higher Education Network (BNEN).
William D'Haeseleer
Technical Sciences
Energy technology
Veerle Darras
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2014
Discipline: Biology
Affiliation: Verbonden met de Research group of comparative endocrinology
Activity:
gewoon hoogleraar dierenfysiologie, endocrinologie
Training:
Veerle Darras
Natural Sciences
Biology
Kristin Davidse
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Linguistics
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Letteren (KU Leuven)
Summary:
Engelse taalkundige
Training:
Katholieke Universiteit Leuven
Discipline:
engelse taalkunde
Kristin Davidse
Humanities
Linguistics
Werner De Bondt
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2003
Discipline: Construction, architecture
Affiliation: Verbonden met BVBA Atelier De Bondt
Summary:
Architect, theaterbouwer, publicist, interieurontwerper. Kenmerkend voor zijn werken is de formele zuiverheid en een boeiende inwendige ruimtestructuur, o.m. verbouw en nieuwbouw van het muziektheater Ancienne Belgique te Brussel (1979-1996), bouw Cultureel Centrum t Blikveld te Bonheiden.
Activity:
stage bij Marc Dessauvage (1966-1969). Ontwerper en docent Studio Herman Teirlinck (1970-1986); hoofd afdeling Theatervormgeving Jan van Eyck Academie Maastricht; zelfstandig architect (1970) Antwerpen.
Training:
Opleiding architectuur (1966) NHIBS
Awards:
Prijs Vlaamse Gemeenschap (1990), deelname Quadriënnale Praag (1979, 1983, 1987), 1ste prijs architectuurwedstrijd Bloso-domein Hofstade, 2de laureaat architectuurwedstrijd nieuw gerechtsgebouw Antwerpen.
Werner De Bondt
Arts
Construction, architecture
Paul De Bruycker
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2012
Discipline: Technical sciences
Chemical engineering techniques
Affiliation: CEO van Indaver NV
Summary:
CEO INDAVER NV. Expert in afvalwetgeving en afvalbeheer met bijzondere aandacht voor het uitbaten van gespecialiseerde afvalverwerkingsinstallaties en het beheren van intelligente beheerssystemen.
Discipline:
CEO INDAVER NV
Membership:
Vice president CEWEP, Voorzitter Council for Strategic Advice FBW UGent, Vice president Haz waste working group ISWA, lid KVIV,...
Paul De Bruycker
Technical Sciences
Technical sciences, Chemical engineering techniques
Siegfried De Buck
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2009
Summary:
Juweelontwerper, edelsmid, designer en hedendaags kunstenaar. Combinatie van goud, zilver en edelstenen met onedele metalen zoals rubber, plexi of olifantenhaar. Tentoonstellingen in Europa, Japan en de Verenigde Staten.
Activity:
Docent (1986) Campus Sint-Lucas Antwerpen; gastdocent (1986 en 2000) universiteit Québec Montréal, (1997) universiteit Sheffield; masterclass (2003) Royal College of Art, Londen.
Training:
Studies École des Métiers dArts de Maredsous en École des Arts Décoratifs de Strasbourg.
Awards:
Laureaat Provinciale prijs voor Kunstambachten (1978), onderscheiding De Beers (1983), onderscheiding Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap (1983), Felix De Boeckprijs (1993), Henry Van De Velde prijs (2009).
Honorary titles:
Grootofficier in de Kroonorde
Siegfried De Buck
Arts
Marc De Clercq
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2010
Title: Em. prof.
Discipline: Economics
Affiliation: Verbonden met de Faculteit Economie en Bedrijfskunde
Summary:
econoom
Activity:
Gewoon hoogleraar aan de Universiteit Gent
Marc De Clercq
Humanities
Economics
Herman De Dijn
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 1997
Title: Em. prof.
Discipline: Philosophy
Affiliation: Verbonden met het Hoger Instituut voor Wijsbegeerte (KU Leuven)
Summary:
Filosoof met aandacht voor de grondslagen en waarden van de hedendaagse cultuur. Internationaal gereputeerd kenner van Spinoza.
Activity:
Docent (1973), hoogleraar (1977), gewoon hoogleraar (1979), vice-rector (1995-2000) KU Leuven.
Training:
Dr. Wijsbegeerte (1971), postdoctoraal onderzoek (1971-73) universiteit Cambridge.
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde.
Chairs:
Francquileerstoel Louvain-la-Neuve (2001), fellow VLAC (2005), Spinoza Chair Universiteit Amsterdam (2007), Erasmus lectureship Harvard (2009).
Membership:
Lid International Philosophical Association Het Spinozahuis, Association des Amis de Spinoza, The Hume Society.
Herman De Dijn
Humanities
Philosophy
Steven De Feyter
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2014
Discipline: Meet- en visualisatietechnieken
Affiliation: Verbonden met het Departement Chemie (KU Leuven)
Activity:
gewoon hoogleraar nanochemie
Training:
Steven De Feyter
Natural Sciences
Meet- en visualisatietechnieken
Paul De Grauwe
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2004
Title: Prof. dr.
Discipline: Economics
Affiliation: Associated with the London School of Economics
Summary:
Wereldwijd erkende autoriteit inzake Europese economische en monetaire integratie, auteur van het standaardwerk Economics of Monetary Union.
Activity:
Assistent (1969), docent (1974), gewoon hoogleraar KU Leuven; lid Kamer van Volksvertegenwoordigers (1995-1999) en Senaat (1991-1995 en 1999-2003).
Training:
Lic. Economie (1969), Ph.D. Politieke Economie (1973) universiteit John Hopkins, Baltimore.
Awards:
Prize of the European Communities (1976), Amex Bank Review Award (1990).
Honorary doctorate:
Dr. h.c. universiteit Sankt Gallen (1999), Turku School of Economics and Business Administration (2000), universiteit Genua (2004).
Chairs:
Francquileerstoel ULB (1988) en UGent (1991).
Paul De Grauwe
Humanities
Economics
Krista De Jonge
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2001
Affiliation: Verbonden met het Departement Architectuur (KU Leuven)
Summary:
Specialiste in architectuurgeschiedenis van de Late Middeleeuwen en de Nieuwe Tijd.
Activity:
Hoofddocent (1988), hoogleraar (1996), gewoon hoogleraar (2001) KU Leuven; bestuurder Academia Belgica, Rome.
Training:
Burgerlijk ingenieur-architect (1982), Diplôme dÉtudes Approfondies, Histoire et Civilisations (1983) universiteit François Rabelais Tours (France), dr. Toegepaste Wetenschappen/Architectuur (1987).
Membership:
Lid Koninklijke Academie voor Oudheidkunde van België, Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond, Historians of Netherlandish Art, The Society for Court Studies, Centre Européen dÈtudes Bourguignonnes, Society for 16th-century Studies, Renaissance Society of America, Society of Architectural Historians, ICOMOS, Amici del CISAP, Koninklijke Commissie voor Monumenten en Landschappen van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, adviescommissie Civiele Techniek en Architectuur FWO-Vlaanderen.
Krista De Jonge
Arts